E-Ticaret Paketleme

Küreselleşme, yeni teknolojiler ve giderek artan bilinçli tüketim e-ticaret anlayışını hızla değiştiriyor. Tüketiciler artık markalar ve perakendecilere her an, her yerde ulaşabilmeyi bekliyor. Ve mağazada yaşadıkları alışveriş deneyimini, e-ticaret sayfalarında da bekliyorlar.

İlk izlenim çok önemlidir. İnternetten alışveriş yaparken, müşterilerin marka ile ilk fiziksel temasları genellikle paketi teslim almaktır. Bu, markalar için olumlu bir izlenim yaratmak ve marka kimliklerini güçlendirmek için eşsiz bir fırsattır.

Veya bu fırsatı kaçırmak... Kırık veya düşük kaliteli ambalaj kötü bir mesaj gönderirken, kaliteli ambalaj müşteri sadakatini artırabilir. Daha da iyisi: Son zamanlarda, Amazon, ambalajında ​​üçüncü taraf reklamları yayınladı. Sektör uzmanları, bu modelin diğer perakendeciler ve dağıtım şirketleri tarafından benimsenmesini beklemekte. Ambalajı reklam panosu olarak kullanmak yalnızca gelir sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çapraz markalama ve tanıtımın yeni yollarını da sunar.

E-Ticaret Paketleme
E-Ticaret Paketleme

Kaliteli Ambalaj ile Marka Algınızı Güçlendirin

Müşteriler sadece aldıkları ürünleri değil, aynı zamanda teslim ettikleri kutuyu da önemsiyorlar. Dotcom Distribution'ın 2015 e-Ticaret Paketleme Anketi'ne göre, 524 internet müşterisinin üçte birinden fazlası, siparişler için markalı ambalaj kullanımının marka algılarını etkilediğini söyledi.

Bu, denkleme sosyal medya eklediğinizde daha da önemli hale geliyor: İnternetten alışveriş yapanların yüzde otuz dokuzu, bireysel satın alımın ötesine geçerek sosyal medyada ürün resmi veya video paylaştı.

Öncü markalar bir süre lüks ambalaj kullanmış olsa da, Birleşik Krallık'ta geri dönüşümlü ambalaj ve çift taraflı ambalaj öne çıkmaktadır. Çift taraflı ambalaj ile, oluklu kutunun içi, dışı kahverengi karton iken hediye paketi gibi bir baskı desenine sahiptir. Kutu teslim alındıktan sonra, tersine çevrilerek çekici bir hediye kutusuna dönüştürülebilir.

Kısacası, markanızın değerini yükseltmek ve ilk izlenimde müşteriyi yakalamak için e-ticaret paketlemesi çok önemlidir. Akal Batu, sunduğu modern ve çevresel çözümleriyle markanıza değer katmaktadır. Logonuz ve markanızın stratejisine uygun paketleme yöntemlerimiz müşterilerinizin ilgisini çekerek aklında kalmasını sağlar.

AKAL BATU Perakende Çözümleri…

E-Ticaret Paketleme