Küresel Kapsamda Üretim Yaklaşımımız

Müşterilerimizin küresel sürdürülebilirlik kapsamındaki üretim beklentileri her geçen gün artmaktadır. Bu beklentiler bizim tarafımızdan da değerli kabul edilmekte ve bu yönde hedefler oluşturulmaktadır.

Bu bizim işimiz. Şirketsel olarak ilerlemelerimizi yakından takip ediyor, gerekli raporları hazırlıyor ve denetlemelerimizi yapıyoruz. Üretim aşamasındaki en temel hedefimiz doğal ve insani kaynakların sürdürülebilir bir şekilde kullanılması ve korunmasıdır.

Bu süreçlerin, özellikle de küresel tedarik zincirleri de göz önünde bulundurulduğunda, detaylı ve karmaşık bir örüntü içinde devam ettiği gerçeği yadsınamaz. Müşterilerimizin yönlendirmeleri ve sektörel gelişmelerin takibi ile üretim aşamamızda birçok yeniliği adapte etmekte veya gereken değişiklikleri anında yapmaktayız.

Markanıza değer katar

Akalbatu, dünyaca ünlü birçok markaya her türlü etiket, ambalaj ve aksesuar konularında değer katan 1998 yılında kurulmuş uluslararası bir şirkettir.

Müşterilerimiz, gıda, kuyumculuk gibi birçok sektör dahil olmakla birlikte, öncelikli olarak uluslararası pazarlarda yer alan seçkin moda ve giyim markalarıdır.

Akalbatu olarak, firmaların ihtiyaç duyacakları tüm hizmetleri, tasarım unsurları da dahil, sunarak müşterilerimizin rekabet gücünü artırmaya çalışmaktayız.

Müşterilerimize güvenilir ve kısa teslimat sürelerini garanti eden lojistik anlayışıyla hizmet vermekteyiz.

Müşterilerimizle birlikte ürünlerimizin üretim aşamasında şeffaflığı arttırmakta ve doğal kaynaklara etkisini araştırmaktayız. En büyük hedeflerimizden biri küresel olarak sürdürülebilirliğin sağlanması ve korunmasıdır. Bu sebepten kendimizin ve de tedarik zincirimizin üretimleri ile ilgili tüm denetim aşamalarını dikkatle takip etmekteyiz.

Çalışmalarımızı, ekibimizin sağlığı ve güvenliğinden ödün vermeden yürütmekteyiz. Çalışanlarımızın kişisel gelişim yönündeki taleplerini ciddi bir şekilde değerlendirmekte ve gerekli programları hazırlamaktayız.

Akalbatu'da Sürdürülebilirlik

Kurulduğumuz günden itibaren müşterilerimize markalarına değer katan ve marka değerini güçlendiren kaliteli ürünler ve hizmetler sunuyoruz. Yaptığımız işi seviyoruz ve işimizi daha da ileri götürmek istiyoruz.

Müşterilerimizin ve doğal çevrenin tüm olumsuz etkilerini en aza indirmeye ve sonuç olarak da ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda sadece kendi üretimimizle değil, tedarik zincirimizin üretimleri ile de yakından ilgileniyoruz. Bu konuda her türlü rekabeti kabul ediyor ve gerekeni yapıyoruz. Doğal ve insani kaynakların sürdürülebilirliğine verdiğimiz önem, müşterilerimizin markalarına eklediğimiz önemli bir değerdir.

Tüm bu hedefler kapsamında proaktif çalışma anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Akalbatu olarak sürdürülebilirlik konusundaki anlayışımız, insanların ve toplumun gelecekteki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ve insanların uzun vadeli çıkarlarını dikkate alarak çalışmaktır.

Dünyamızın limitlerine uyum sağlamak ve çevremizi korumak için zaman harcıyoruz. Bu anlayış, insanların başarılı olabildikleri ve isteklerini yerine getirebildikleri güçlü, sağlıklı ve adil bir toplumu teşvik eder. Akalbatu, tasarım, üretim ve tedarik zinciri dahil tüm süreci bir bütün olarak kabul eder.

2018 yılında, bu konular kapsamında da ekibimizi güçlendirdik. Çalışanlarımız üzerinde farkındalığın arttırılması için çalışmalar ve programlar yapmaktayız. Üretim müdürlerimiz tarafından konunun önemi çalışanlarımıza anlatılmakta ve gereken değerlendirmeler yapılmaktadır.

Akalbatu, çevreye olumlu etkiye sahip olmayı, biyoçeşitliliği, hayvan refahını, sürdürülebilir kaynak kullanımını desteklemektedir. 

Akalbatu, insan haklarına saygı konusuna, anlamlı topluluk katılımına ve insanların yaşamları üzerinde olumlu etki yaratmaya kendini adamıştır.